LIFESTYLE

Zwykły bohater

Zwykły bohater – pracodawca dla wielu niepełnosprawnych.

Pan Jacek Błażejewski – jest szefem firmy Dorfin od 2003 roku funkcjonującej na rynku finansowym. Jednak nie o firmie pragnę pisać, lecz o Panu Jacku i jego wspaniałym zespole. Nazywam się Katarzyna Liszcz, mam 32 lata, od urodzenia choruję na dziecięce porażenie mózgowe i alkoholowy zespól płodowy FAS. W maju 2011 roku rozpoznano u mnie cukrzycę typu 1. W obecnym stanie zdrowia nikt nie chciał przyjąć mnie do pracy. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Toruniu nie było dla mnie żadnych propozycji. Pewnego wieczoru moja mama wróciła zwystawy i podała mi do ręki wizytówkę firmy Pana Jacka Błażejewskiego. Od razu napisałam maila z zapytaniem, czybyłaby możliwość podjęcia przeze mnie pracy w firmie. Opisałam całą sytuację, zaznaczając, że jestem osobą niepełnosprawną. Po kilku dniach dostałam od Pana Jacka odpowiedź, zaproszenie do jego firmy. Był to rok 2011, zima. Okazało się, że firma Pana Jacka prowadzi stronę portalmaturzysty.pl potrzebują osoby do gromadzenia danych na profilu facebookowym wyższych uczelni. Zapytali mnie, czy bym była zainteresowana. Powiedziałam, że oczywiście. Firma Pana Jacka i jego wspaniały zespół przyjęli mnie z ogromnie otwartym sercem i ogromną życzliwością. Po 3 miesięcznym stażu w firmie pana Jacka dostałam możliwość swojej pierwszej pracy, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Firma Dorfin – jest prawdziwym darem, gdzie osoby niepełnosprawne mogą pracować i zaprzyjaźnić się z innymi ludźmi. Obecnie firma Pana Jacka zatrudnia 3 osoby niepełnosprawne, dając im możliwość pracy w domu, jak i w zakładzie pracy. Zakład pracy pana Jacka dostosowuje warunki pracy do możliwości osób niepełnosprawnych, na pierwszym miejscu stawiając nasze potrzeby a nie własne korzyści materialne. W czasach gonitwy za pieniądzem taka postawa jest przełamaniem panujących obyczajów – dlatego też zgłaszam kandydaturę Pana Jacka Błażejewskiego, jako wspaniały przykład zasługujący na nominację do zwykłego bohatera!

„Portal maturzysty powstał w roku 2010. Jego zadaniem jest pomóc młodym ludziom odnaleźć się w nowej sytuacji po ukończeniu szkoły średniej, czyli w wyborze kierunku studiów oraz uczelni. Nasz portal udostępnia informacje umożliwiające wybranie najlepszej oferty. Zasoby portalu maturzysty warte są przejrzenia i przeanalizowania.

Należący do firmy YOUR ECTS Portalmaturzysty.pl to największy i najbardziej aktualny internetowy katalog uczelni i szkół wyższych w Polsce. Oprócz aktualizowanej na bieżąco bazy polskich uczelni wyższych, portal zawiera także obszerny spis wszystkich kierunków i specjalności prowadzonych na nich studiów. To również zintegrowana z listą szkół baza podręczników, domów studenckich i akademików, kwater na wynajem oraz spis wszystkich klubów, pubów, barów, restauracji, kin i teatrów z podziałem na wybrane studenckie miasta.

Oferując różne sposoby wyszukiwania danych, Portalmaturzysty.pl prezentuje wszystkie zawarte na nim informacje w bardzo przyjazny i intuicyjny sposób. Dzięki uproszczonej, zaawansowanej wyszukiwarce oraz katalogom stworzonym według wybranych kryteriów, każdy użytkownik z łatwością znajdzie tu potrzebne informacje.

Portalmaturzysty.pl w sposób bardzo obszerny i przejrzysty informuje o każdej uczelni, prezentując ją w odpowiednich zakładkach, jak: O nas, Kierunki, Rekrutacja, Akademiki, Książki, Galeria, Aktualności oraz Niepełnosprawni. Dzięki tej ostatniej także osobom niepełnoprawnym łatwiej będzie znaleźć przyjazną, pozbawioną barier uczelnię.

Portalmaturzysty.pl dzięki powołanemu do jego obsługi i rozwoju zespołowi, będzie nadal poszerzał swoją bazę danych, oferując kolejne udogodnienia korzystającym z niego maturzystom, studentom, a także uczelniom i szkołom wyższym.

Oto przykład:

Paulina mieszkała w niewielkiej wsi, pochodziła z niezamożnej rodziny. Po ukończeniu liceum chciała studiować, ale nie mogła się zdecydować na wybór kierunku i uczelni. Brała pod uwagę studia stacjonarne i zaoczne, położone jak najbliżej miejsca zamieszkania, bo chciała często odwiedzać swoich rodziców. Źródłem informacji był dla Pauliny portalmaturzysty.pl. Na rynku edukacyjnym jest bardzo wiele ofert, ale tylko nieliczne odpowiadały potrzebom Pauliny. Dzięki skoncentrowaniu wszystkich informacji na jednym portalu wyszukanie uczelni i podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów i uczelni nie było aż tak trudne, jak początkowo sądziła. Dziś Paulina studiuje zaocznie w ośrodku akademickim położonym niecałe 100 km od wioski, z której pochodzi. Wynajmuje mieszkanie i pracuje, a prawie każdy weekend spędza w domu rodzinnym. Realizuje swoje plany i marzenia.

Zachęcamy wraz z Pauliną do realizowania swoich marzeń”.

Dzięki tej możliwości miałam okazję pracować przy rankingu liceów, wyszukiwaniu programów unijnych. Ta praca dała mi wiele satysfakcji. Nauczyła mnie jak pozyskiwać sponsorów i nawiązywać serdeczne relacje z innymi oraz zmotywowała mnie do ciągłych działań w kierunku rozwoju osobistego.

Pozdrawiam Was
Wasza Kasia

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply