LIFESTYLE

Wywiad z naszą ambasadorką Agnieszką Cudzich

Agnieszka od 6 lat jest żoną Piotra Cudzicha. Mają trzy córeczki: Zuzię: (4 lata), Łucję (2 lata) i Klarę (6 miesięcy). Agnieszka jako wokalistka brała udział w wielu produkcjach muzycznych, telewizyjnych jak i największych koncertach muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

Dlaczego zdecydowała się zostać ambasadorką kampanii „Ciąża bez alkoholu”

Przede wszystkim dlatego, że jestem mamą trzech córek. Oczywiście, bardzo ważne jest dla mnie ich zdrowie i życie, ale także życie innych dzieci i dlatego mam nadzieję, że mój udział w tej kampanii pomoże uratować chociaż jedno maleństwo.

Czy uważasz, że taka akcja edukacyjna jest potrzebna? Dlaczego?

To smutne, ale jest bardzo potrzebna. Nie jest okryciem to, że są środowiska, w których picie alkoholu jest nałogiem i to są sytuacje patologiczne, ale bywa też tak, że po lampkę wina sięgają kobiety z tzw. wyższych sfer i mam nadzieję, że także do nich dotrze nasze wołanie.

Co dla Ciebie oznacza NIE-picie alkoholu w ciąży?

Oznacza to, że nie boję się odmawiać i wiem jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą picie alkoholu.

Czy uważasz, że zachowanie abstynencji od alkoholu w ciąży jest trudne i dlaczego?

Dla mnie nie, bo nigdy nie miałam problemu z alkoholem, ale na pewno są kobiety dla których może to być trudniejsze. Wszystko też zależy od tego, w jakiej sytuacji życiowej jest przyszła mama i w jakim żyje środowisku. Czy mąż i bliscy ją wspierają i w jakim wychowywała się domu.

Co uważasz za najpiękniejsze w byciu rodzicem?

Najpiękniejsze dla mnie jest to, że jako rodzice możemy uczyć się od naszych dzieci wrażliwości na słowa czy gesty. To one często pokazują nam sytuacje, które dorosłym zbyt szybko uciekają, takie których nie doceniamy i nie zauważamy.

Co chciałabyś przekazać przyszłym rodzicom?

Nie bójcie się – dzieci to błogosławieństwo, dzieci to inspiracja, dzieci to życie.

Jak przeżywasz swoje macierzyństwo?

Od 5 lat jestem mamą i moje macierzyństwo dojrzewa. Nieustannie się uczę. Mam bardzo trudne zadanie, aby pokazać im jak być dobrą żoną i kobietą. Moim największym marzeniem – jako mamy – jest to, aby moje córki powiedziały kiedyś: „Chciałabym być taką mamą jak Ty”.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply