włącz się w kampanię

W społeczność osób promujących ciążę bez alkoholu może włączyć się każdy, nie tylko kobiety będące w ciąży, ale również członkowie rodzin, przyjaciele oraz znajomi. Można to zrobić na pare sposobów :

Dla każdego

W społeczność osób promujących ciążę bez alkoholu może włączyć się każdy, nie tylko kobiety w ciąży, ale również członkowie rodzin, przyjaciele oraz znajomi poprzez zamieszczenie na swoich portalach oznaczenia #ciazabezalkoholu.

Dla MAM w Ciąży

Działania promocyjne kampanii będą opierały się na grafice przedstawiającej kobietę w ciąży, która układa z dłoni kształt serca na swoim brzuchu. Będziemy motywować kobiety do  zachowania całkowitej abstynencji w czasie ciąży. Te, które podejmą taką decyzję zostaną zachęcone do wykonania własnego zdjęcia z charakterystycznym ułożeniem rąk oraz zamieszczenia go na Facebooku lub Instagramie z oznaczeniem #ciazabezalkoholu. Będzie to widoczny znak przyłączenia się do kampanii.

Dla JST, instytucji i organizacji publicznych/prywatnych.

Istnieje możliwość włączenia się do akcji jako partner kampanii. Można to zrobić poprzez dystrybucje ogólnodostępnych materiałów takich jak: plakat czy ulotki (możliwe do pobrania w wersji do druku). Zachęcamy w szczególności do organizowania konferencji, debat oraz spotkań mających na celu wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie szkód wynikających ze spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Udostępnimy także scenariusz programu profilaktycznego “Biorę odpowiedzialność” skierowanego do ludzi w wieku od 16 roku życia z wykorzystaniem filmu “Wieczne dziecko”. Informacja o partnerstwie zostanie umieszczona na stronie internetowej (www.ciazabezalkoholu.info).