LIFESTYLE

Wywiad z naszą ambasadorką Kamilą Lićwinko


Kamila to polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku w wzwyż. W 2015 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Zdobyła pierwsze miejsce w Uniwersjadzie, Halowych Mistrzostwach Europy oraz w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w 2017 roku. We wrześniu urodziła swoją pierwszą córeczkę. W zamieszczonym artykule odpowiada na pytania dotyczące Kampanii 🙂 

 Dlaczego zdecydowałaś się zostać Ambasadorką kampanii „Ciąża bez alkoholu”?

Zdecydowałam się przyłączyć do akcji „Ciąża bez alkoholu” gdyż uważam, że to jest bardzo ważna kampania o której trzeba głośno mówić i uświadamiać kobiety w ciąży i przyszłe mamy jak negatywny wpływ na dziecko ma spożywanie przez nie alkoholu w ciąży.

Czy uważasz, że taka akcja edukacyjna jest potrzebna? Dlaczego?

Uważam, że akcja edukacyjna jest bardzo potrzebna. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jaką szkodę może wyrządzić swojemu dziecku pijąc alkohol. Może wydawać się, że mała lampka wina nie powinna zaszkodzić, ale sądzę, że w tym wyjątkowym dla kobiety okresie jakim jest ciąża nie powinno się w ogóle spożywać alkoholu.

Co dla Ciebie oznacza NIE-picie alkoholu w ciąży?

Jako sportowiec przez wiele lat dbałam o swoje zdrowie i formę fizyczną. Będąc w ciąży musiałam zatroszczyć się już nie tylko o siebie ale o moją córkę. Świadomie i zdrowo starałam się jeść ale również oczywistym dla mnie było, że w czasie ciąży nie powinnam i nie będę spożywać alkoholu. Nie był to dla mnie jakiś problem.

Czy uważasz, że zachowanie abstynencji od alkoholu w ciąży jest trudne i dlaczego?

W mojej opinii i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie był to dla mnie problem. Jednak zdaję sobie sprawę, że wiele kobiet ma problem z zachowaniem abstynencji w czasie ciąży dlatego tak ważne są kampanie takie jak ta, które będą mogły uświadomić kobiecie jak ważne jest nie picie alkoholu w ciąży.

Co uważasz za najpiękniejsze w byciu rodzicem?

Najpiękniejsze w życiu rodzicem jest to, że nie sądziłaś nawet, że można oblać kogoś tak wielką dawką miłości. To, że nawet po nieprzespanej nocy maleńki uśmiech rozwiewa całe zmęczenie.

Co chciałabyś/chciałbyś przekazać przyszłym rodzicom?

Rodzicielstwo to piękny czas, a posiadanie dziecka nadaje życiu nowy sens.

Jak widzisz rolę ojca w okresie ciąży?

Rola ojca w czasie ciąży jest bardzo ważna. Wsparcie jakie mężczyzna może okazać kobiecie w tym pięknym, ale czasami bardzo trudnym okresie ciąży jest nieocenione. Zwolnienie kobiety z licznych obowiązków, bo czas ciąży to moment w którym kobieta powinna wypocząć i zadbać o siebie.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply