LIFESTYLE

Niezwykła wizyta jako szansa na nowe życie

Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to, co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.
( 1 Kor.1.27-29)

25 maja 2018 roku odbyła się wyjątkowa wizyta w naszym domu. Zacznijmy jednak od początku. We wrześniu 2017 roku wysyłam list do sponsorów z uprzejmą prośbą o wypromowanie mojej zbiórki na portalu Siępomaga prowadzonej przez Fundację Słoneczko, której jestem podopieczną. Po pewnym czasie otrzymałam od Fundacji Piątka maila z pewną propozycją: mogą zakupić dla mnie nowy sprzęt. Po wielu konsultacjach lekarskich i konsultacji z przedstawicielką firmy Medtronic, dopasowaliśmy nowy sprzęt, który pomoże mi jeszcze lepiej kontrolować chorobę. Po napisaniu wniosku i wysłaniu wszystkich dokumentów, po pewnym oczekiwaniu dostałam odpowiedź pozytywną. Sprzęt został zakupiony.

Fundacja Piątka powołana została do życia przez Kabaret Młodych Panów. Głównym profilem działalności Fundacji jest animacja życia kulturalnego poprzez organizację różnych akcji, koncertów i festiwali takich jak np. akcja „Podziel się”, KABAryjTON, Legendarny Kosmiczny Mecz czy Ogólnopolski Festiwal Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK. Dzięki tego typu inicjatywom, a także działalności wydawniczej, fonograficznej i reklamowej, wykorzystującym wizerunek Kabaretu Młodych Panów, Fundacja Piątka pozyskuje środki, które są przeznaczone na działalność charytatywną. Dzięki silnej, wypracowanej przez lata marce, a także stałej współpracy ze stacjami telewizyjnymi, Kabaret Młodych Panów, za pośrednictwem działań Fundacji, zamierza aktywnie wspierać akcje charytatywne, mając na uwadze przede wszystkim osoby z problemami zdrowotnymi, podlegające leczeniu bądź rehabilitacji oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
(Źródło : http://fundacjapiatka.org/o-nas-2/)

Dziś o 10.30 przyjechali do mnie przedstawiciele z Fundacji Piątka i został uroczyście przekazany nowy sprzęt. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ przedstawicielami Fundacji jest Kabaret Młodych Panów. Na początku spotkania opowiedziałam o sobie, co robię na co dzień oraz na czym polega moje leczenie za pomocą ciągłego monitorowania glikemii, potem został przekazany sprzęt. Podczas spotkania, w podziękowaniu za zakup sprzętu, podarowałam moją pracę plastyczną zrobioną na zajęciach plastycznych w Domu Muz. Fotorelację z tego spotkania załączam poniżej. Moja rodzina jest ze mnie bardzo dumna, ponieważ wszystko załatwiłam sama. To pokazało mi, że warto mieć marzenia, poszukiwać i cieszyć się życiem. Nowy etap życia z cukrzycą uważam oficjalnie za otwarty. A ja jestem najszczęśliwsza, że udało się wszystko pozytywnie załatwić.

5 czerwca 2018 roku zostałam podłączona do nowego systemu ciągłego monitorowania glikemii, do pompy z ciągłym monitorowaniem glikemii Mini Med-Paradigm Real-time rozszerzonym o pompę insulinową. Pozwoli mi to jeszcze lepiej kontrolować moją chorobę oraz aktywnie działać w życiu społecznym.

Życie na  pompie insulinowej z ciągłym monitorowaniem glikemii, który w sposób ciągły monitoruje poziom cukru w tkance w płynie śródtkankowym, pozwala na jeszcze dokładniejsze kontrolowanie i reagowanie na to, co dzieje się w danym momencie  z cukrami w moim organizmie.

Wczorajszy dzień był bardzo emocjonujący i bogaty w wydarzenia, ponieważ o godzinie 12.00 pojechałam do poradni, gdzie zmieniło się moje życie na stałe. Po przyjechaniu na miejsce, czekał już na mnie zespół diabetologiczny. Najpierw zostały sprawdzone parametry mojego organizmu (waga, cukier i ciśnienie), potem miałam wizytę u mojej pani doktor, gdzie zostały omówione wszystkie rzeczy związane ze zmianą terapii i potem odbyło się szkolenie z zakresu obsługi pompy. Muszę wam powiedzieć, że obsługa mojego urządzenia nie jest skomplikowana, wystarczy to wszystko dobrze rozumieć. Potem uczyłam się przetaczać insulinę z fiolki do zbiornika, zrobiłam to za pomocą pena, potem przewinęłam pompę i umieściłam zbiornik z insuliną w pompie, a następnie wypełniłam dren o długości 60 cm. Potrzebuje 9,4 j na wypełnienie, a kaniulę 9 mm trzeba było wypełnić 0, 5 j insuliny. Jestem dumna, ponieważ sama zaaplikowałam sobie pierwsze wkłucie. Samo wkłucie nie jest uciążliwe i w ogóle go nie odczuwam. Po zrobieniu tych wszystkich rzeczy, kiedy już pompa podała mi pierwszą dawkę i podpisaniu papierów, że odbyłam szkolenie, mogłam po 1,5 godziny wrócić do domu. Pierwsze godziny z pompą były takie same jak dotychczas, różnica polega na tym, że wpisuję WW (wymienniki węglowodanowe) i potwierdzam lub koryguję dawkę, którą proponuje mi mój kalkulator bolusa.

Wieczorem zrobiłam sobie pierwszą kąpiel. Bez problemu umiem zatrzymać pompę i odłączyć wkłucie na czas kąpieli i ponownie je podłączyć. Noc przebiegła spokojnie. Dzisiejszy dzień też bardzo pogodnie i bez komplikacji, jeśli chodzi o pierwszy dzień z pompą. Dziś podczas edukacji psycho-diabetologicznej z panią Beatą miałam okazję podzielić się wrażeniami z użytkowania pompy.

Kochani to jest wielki postęp w moim leczeniu, że nauczyłam się tak szybko obsługi urządzenia, liczenia WW. To właśnie dzięki dobrej opiece medycznej i systematycznej edukacji diabetologicznej jest to możliwe. Można było zmienić formę terapii. A ja cieszę się życiem w pełni.

Dzięki spełnieniu marzenia i możliwości edukacji psycho-diabetologicznej z panią Beatą Ossowicką, mogło być zmodyfikowane moje leczenie. Równocześnie dostałam szansę na nowe życie. Dzięki temu zrozumiałam, że warto zaufać Bogu całkowicie i wierzyć, że ma dla nas wyjątkowy plan.

 

Pozdrawiam Was
Wasza Kasia

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply