BEZ KATEGORII

Poznajmy się

Witajcie na stronie kampanii „Ciąża bez alkoholu”. Podjęte przez nas działania mają na celu uświadamianie o teratogennym (niszczycielskim) wpływie alkoholu na płód. Pragniemy zapobiegać zjawisku spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Więcej o kampanii możecie dowiedzieć się w zakładce o kampanii -> dlaczego. W tym miejscu chcemy także zaprosić Was do włączenia się w naszą akcje. O sposobach, w które możecie to zrobić przeczytacie w zakładce dołącz do nas.

Na stronie publikujemy posty dotyczące nie tylko wpływu alkoholu na rozwój dziecka, ale także treści związane z szerokopojętym tematem ciąży. Znajdziecie tutaj treści tworzone przez wielu specjalistów. Dla ułatwienia podzieliliśmy posty na kategorie, poniżej możesz o nich więcej przeczytać

Nasze zakładki

-> Ciąża bez alkoholu – dowiemy się tutaj o tym jaki wpływ na dziecko w poszczególnych etapach ciąży może mieć wypicie przez kobietę alkoholu. Posty odnoszą się tutaj także do samej substancji tłumacząc jej szkodliwe działanie. Wraz z kolejnymi miesiącami będziemy tutaj także dowiadywać się czym jest alkohol w oczach różnych specjalistów

-> 9 miesięcy – w tej kategorii możemy poznawać rozwój dziecka. Dowiemy się szczegółowo tydzień po tygodniu w jaki sposób rozwijają się maleństwa noszone pod sercem.

-> FASD – w tej kategorii publikowane są specjalistyczne posty na temat zespołu chorobowego wywoływanego przez spożywanie alkoholu przez kobiety w ciąży. Możemy tutaj dowiedzieć się o samym zaburzeniu, a także o sposobach jego diagnozy czy terapii. Poznamy także prawdziwe historie dzieci cierpiących na to zaburzenie.

-> Lifestyle  – jest to najluźniejsza z kategorii. Przeczytamy tutaj relacje matek oraz ojców czekających na swoje maleństwo. W tym miejscu rodzice opowiedzą nam także jakie emocje towarzyszyły im zarówno podczas ciąży jak już i po urodzeniu się maluszka.

-> Gdzie szukać pomocy – ostatnia zakładka pomoże szczególnie tym, którzy już spotkali się z chorobą. Wytłumaczymy tutaj w jaki sposób oraz gdzie można szukać pomocy. Poznamy także standardy opieki oraz przedstawione zostaną nam miejsca, które na codzień zmagają się z tą chorobą próbując pomóc osobom, które na nią cierpią.

 

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply